DATÇA BADEM FESTİVALİ TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ DATÇA

AKYAKA AZMAK-DATÇA-CAN YÜCEL SOKAĞI-HIZIRŞAH KÖYÜ

BAHARIN HABERCİSİ BADEM ÇİÇEKLERİ AÇTIĞINDA DATÇA’da BULUŞALIM

DATÇA KONAKLAMA FARKI

09-10 Şubat 2019 / 1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah 06:00’da Mavişehir Mavibahçe önü,06:10 Bostanlı İskele önü, 06:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 06:25 Girne Yunuslar Mavikule, 06:30 Girne Mevlana cami otobüs durağı önü, 06:35 Girne MC Donald’s Karşısı, 06:50 Bornova E.Ü.H. önü, 07:10 Üçyol Pizza Pizza, 07:20 Susuz Dede Durak, 07:30 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önünden misafirlerimizi aldıktan sonra turumuza başlıyoruz, uygun bir tesiste kahvaltı molamızı veriyoruz. Çam ormanları ile kaplı güney sahilleri önünde, Gökova’yı kuşbakışı seyrederek  Akyaka (Gökova) merkeze gidiyoruz. Sualtı flora ve faunası bakımından Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmak Çay’ındaki Tekne turumuzda suyun berraklığıyla sualtındaki eşsiz güzellikteki zenginlikleri görme imkânı buluyoruz. Akyaka’daki zamanımızın ardından Marmaris merkez  sapağından, Datçaya doğru hareket ediyoruz  Tarihçi ve coğrafyacı  Strabon’un sözleri geliyor aklımıza ’ Tanrı uzun ömürlü olmasını istediği kullarını Datça’ya yollar’’ İlkbahar geldiğinde, Datça’ya kar yağmış ya da gelinlik giymiş sanır insan. Her yer bembeyaz badem çiçekleriyle örtülür. Eski Datçaya geçip renk, renk  begovillerin  sardığı , taş yapılı  sokaklarında  dolaşıyor,  Şair Can Yücel ‘in  evini  görüyoruz ve  bir şiiri  düşüyor aklımıza:

       Bu  gül ,bir şeyin  anısı  olacaktı  ama  neydi  unuttum

       Kim  bilir, belki  de sabah sabah yeniden açan umudun…

 Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar mis gibi kokar. Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle, papatyaların buluştuğu zamanlar. Rehberimizden  tarih, coğrafya, mitolojik bilgileri alıp  Datça badem çiçeği festival alanına gidiyor ve etkinliklere katılıyoruz ,sahilde limanda dolaşıp  Festival sonrasında konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği  sonrası  merkezdeki  otelimizden çıkıp festival alanında dolaşabiliriz.  


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılarak MARMARİS LİMAN ’a gidiyoruz. Ege Denizi’nin incisi Marmaris’in ünlü limanında kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası kullandıktan sonra karelerimize aldığımız anılarla AKYAKA ’nın yolunu tutuyoruz. Ağa Han mimarlık ödülü alan Ula’lı Ressam ve Sanatçı Nail ÇAKIRHAN ’ın Akyaka’ya yansıttığı eserlerini gördükten sonra dileyen konuklarımızla tekne turuna çıkıyoruz. Doğal bir akvaryumu andıran AZMAK ’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek keyifli bir tur yapıyoruz. Sonrasında balık-ekmek yemeden gidilmez diyerek öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında SAKAR TEPE ’yi çıkmaya başlıyoruz. GÖKOVA KÖRFEZİ ’nin güzel görüntülerinin eşliğinde bir şarkının hikayesine doğru yolculuk yaparak BELEN KAHVESİ ’ne ulaşıyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra sevilen dizi film “GÜZEL KÖYLÜ” nün çekimlerinin de yapıldığı köylerden birisi olan BOZÜYÜK ’e gidiyoruz. Sokaklarını geziyor, evlerini görüyor ve anlarımızı fotoğraflarımızda ölümsüzleştiriyoruz. Her güzel filmin sonu olduğu gibi turunda sonuna geliyor ve İZMİR ’e doğru çıkıyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından ulaşıyoruz. Bir başka EGEDEN TRAVEL organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

* 4*Hotelde 1 gece konaklama

* Otelde sabah kahvaltısı (1)ve akşam yemeği (1)

* Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

* Egeden Travel yol ikramları

* Egeden Travel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

* Tüm öğle yemekleri

* Tüm içecekler

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

* Azmak Tekne Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  DATÇA BADEM FESTİVALİ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri