Keyf-i İstanbul Turları

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Ağva-Şile-Adalar-Edirnekapı-Balat

KÖŞE-BUCAK, SEMT-MAHALLE, ADIM-ADIM İSTANBUL
KLASİK İSTANBUL TURU ROTASINDAN SIKILDIYSANIZ!

İstanbul ‘un En Eski Semtlerinden Kuzguncuk,
Bir Çok Dizi ve Filmin Film Platformu Fener & Balat & Ayvansaray Üçgeni

KEYF-İSTANBUL TURLARI

Ağva – Şile – Kuzguncuk – Kuzguncuk Semt Gezisi – Miniaturk – Forum İstanbul – Legoland –Sealife Akvaryum – Dolmabahçe Sarayı – Deniz Müzesi – Milli Saraylar Koleysiyonu Müzesi – Beşiktaş – Karaköy – Tarihi Tünel – Beyoğlu – Madame Tussauds Müzesi – Boğaz Turu – Kumkapı Eğlencesi – Haliç – Pier Loti – Eyüp Sultan – Edirnekapı – Demir Kilise – Cibali Kapısı – Fener – Balat – Ayvansaray – Fener&Rum Patrikhanesi

Adalar (Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Büyükada)

1 AKŞAM KUMKAPI EĞLENCESİ EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ
5 YILDIZLI DELUXE KALİTESİYLE SÜPER PROGRAM!

5*RETAJ ROYALE HOTEL

TUR HAREKET TURLARI 3 GECE 3 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

1,GÜN AKŞAM

Saat 22:30 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 22:40 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak), 22:50 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 23:05 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü), 23:20 KARŞIYAKA (Anıt), 23:25 KARŞIYAKA (Yunuslar), 23:30 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 23:40 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı Eski Carrefour Önü), 00:00 BORNOVA (Ege Ünv. Kampus Girişi-Osman Kibar Meydanı) 

 

1.Gün: Sabah Ağva – Şile – Kuzguncuk – Kuzguncuk Semt Gezisi – Miniaturk – Forum İstanbul – Legoland – Sealife Akvaryum

Buradan yolumuza devam edip AĞVA ‘ya geliyoruz. Marmara ’nın en butik ve doğa ile iç içe olan sayfiye kasabalarından biri olan AĞVA ’da sabah kahvaltımızı alıyor ve dileyen konuklarımızla ekstra olarak GÖKSU DERESİ ’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Bir sürü fotoğrafa hatıra kare olacak görüntüler seyri eşliğinde tekne turumuzu tamamlıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, yeşil kanyonlardan geçip doğayı seyrederek ŞİLE ’ye ulaşıyoruz. ŞİLE ’de kısa bir mola vererek Bölge’nin ismiyle nam yapmış ŞİLE BEZİ alışverişi yapıyoruz. TARİHİ FENERİ ve sahilini kısa bir yürüyüş yapıp gördükten sonra aracımızdaki yerimizi alarak İSTANBUL ‘da doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. İlk durağımız dinlerin buluşma noktası olmuş, Boğaz’ın hemen kıyısında, koca çınarların ve mis kokulu rengarenk çiçeklerin arasında huzur bulacağınız şirin mi şirin bir semt olan KUZGUNCUK. Şimdi rehberimiz önümüzde misafirlerimiz arkasında keşif zamanı. Biraz yürüyecek, fotoğraf çekmeye doyamacak ve İSTANBUL ‘u bir başka açıdan keşfedeceğiz. Masalsı yolculuğumuzda göreceğimiz yapılardan bazıları; KUZGUNCUK İSKELESİİCADİYEBETH YAAKOV SINAGOGU (dışarıdan), HAGIOS YERIOUS RUM KİLİSESİKUZGUNCUK CAMİİSURP KRIKOR LUSAVORIÇ ERMENI KİLİSESİEKMEK TEKNESİPERİHAN ABLA SOKAĞIÜRYANIZADE SOKAĞI ve CUMBALI OSMANLI EVLERİHAGIOS PANTELEIMON KİLİSESİCEMİL MOLLA KÖŞKÜMARCO PAŞA KÖŞKÜ. Sıradaki durağımız Ülkedeki birçok yapıyı maket olarak gezebileceğimiz en büyük açık hava müzelerinden birisi olan MİNİATÜRK. Keyifli gezimizi bitiriyor FORUM İSTANBUL ‘a doğru yol alıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrasında; çocuklar için sabırsızlıkla beklenenen ve hepimizin çocukluğunda büyük bir yer edinen LEGOLAND ‘i gezme imkanı buluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte bir başka müze olan SEALIFE AKVARYUM ’u (ex. Turkuazoo Dev Akvaryum) ziyaret edebiliriz. Alışveriş Merkezi ’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve DOLMABAHÇE SARAYI ’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Anlamlı gezimizin sonrasında ülkemizin denizcilik anlamında en büyük müzesi olan DENİZ MÜZESİ’ne gidiyoruz. Dünyada orijinal olarak yaşayan en eski kadırgasından muazzam saltanat kayıklarına kadar pek çok eseri keyifle görüyor, MİLLİ SARAYLAR KOLEKSİYONU MÜZESİ’ne geçiyoruz. Bir zamanlar saraylarda ve kasırlarda gündelik yaşamda kullanılan eşyaların, İmparatorluğun son 70 yılına şahitliğini dinleyip o zamanlarını hayal ettikten sonra günümüze dönüyor ve BEŞİKTAŞ semtinde serbest zaman veriyoruz. Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden sayılan Beşiktaş’ı, Osmanlı Sarayları, Has Bahçeleri, Kara Kartal’ı, Modern Okulları, Açık Hava Sinemaları, kozmopolit yaşamı içeren çok katmalı kültürel mirası ile biliriz. Kaptan-I Deryaların Semti Beşiktaş’ın, çarşısı ve ÇARŞI’sı, esnafı, yemyeşil parkları, seküler yaşam biçimi, Boğaz kültürü, enerjik genç nüfusu, aktif kültür hayatı ile gönlümüzde apayrı bir yeri olan BEŞİKTAŞ ‘da aklımızı bırakarak KARAKÖY ‘e geçip, Dünya ‘nın en eski 2. Toplu Yeraltı Toplu Taşıma sistemi olan TARİHİ TÜNEL ile Karaköy’den BEYOĞLU ’na gidiyoruz. TAKSİM ‘e geçiyoruz. SAINT ANTOINE KİLİSESİELHAMRA SİNEMASIGALATARAY LİSESİÇİÇEK PASAJIMISIR APARTMANIİNCİ PASTANESİ, AYIA TRIAS KİLİSESİVEBA HASTANESİ ve Taksim’e ismini veren MAKSEM ’i görerek İSTİKLAL CADDESİ ’ni keşfediyor, TAKSİM MEYDANI ’na ulaşıyoruz. Dileyen konuklarımız vereceğimiz serbest zamanda Dünyaca Ünlü MADAME TUSSAUDS MÜZESİ ‘ni ziyaret edebilirler. MADAME TUSSAUDS, merkezi Londra'da bulunan balmumu heykel müzesi olması özelliğiyle bilinen ve bir çok ünlünün heykellerinin sergilendiği, Amsterdam, Berlin, Hong Kong, İstanbul, New York, Sidney ve Tokyo'nun da bulunduğu yirmi dört şehirde şubesi olan bir müzedir. Ünlü Heykeltraş Pietro’nun yapmış olduğu heykelde İstanbul Hatıra Fotoğrafı çektirdikten sonra turumuzu noktalıyor ve aracımıza geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte (ekstra aktivite) gezdiğimiz yapıları sahilden görmek için boğazda tekne turuna çıkıyoruz. Tarihi yalılar, köşkler, Asya – Avrupa ‘nın yapıları, KIZ KULESİ ‘ni gördükten ve fotoğrafladıktan sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Ardından akşam yemeği için sazıyla, sözüyle, eğlencesiyle meşhur KUMKAPI EĞLENCESİ ’ni doyasıya yaşamak için restauranta gidiyoruz. Tüm misafirlerimiz için fiyata dahil olan bu eğlence de yemeğimizi alıp, eğlenip güzel bir geceyi noktalayarak otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, HALİÇ ’e gidiyor ve teleferikle PIER LOTİ ’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda ALTIN BOYNUZ ’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız EYÜP SULTAN ’ı da ziyaret edebilirler. Ardından İstanbul ‘un eski semtlerinden EDİRNEKAPI. Adeta film platosunu andıran karelerle dolu, bir çok film ve dizi de gördüğümüz; FENER, BALAT, AYVANSARAY üçlüsünde tura çıkıyoruz. Turumuza Mimari Özelliğiyle Dünyada Tek Olan DEMİR KİLİSE (Sveti Stefan Bulgar Kilisesi) ‘yi ve İstanbul’un tarihine şahitlik etmiş bir kapı; CİBALİ KAPISI ‘nı görerek turumuza başlıyoruz. Sonrasında AYVANSARAY 'a inip, MERYEM ANA KİLİSESİ ‘den gezimize başlayıp, ara sokaklarda kaybolup, onlarca fotoğraflarla BALAT ‘ı keşfediyoruz. VODİVA CADDESİ ‘nde mola verip, Sinagog ve Kiliseleri gezip görerek FENER-RUM PATRİKHANESİ ‘nde turumuzu sonlandırıyoruz. Tarihe yaptığımız bu yolculuk sonrasında, ADALAR için vapura binmek üzere iskeleye geliyoruz. (Biniş saatine göre iskele farklılık gösterebilir.) Marmara’nın o güzel manzarası eşliğinde havasını ve denizini içimize çekerek, İstanbul’a gidip de yemeden dönmek olmaz “Balık-Ekmek” in tadına bakma fırsatı buluyor ve HEYBELİADA, KINALI, BURGAZADA ada takımlarını görerek BÜYÜKADA ‘ya doğru yol alıyoruz. Şarkılara konu olan yıllarca dilimizden düşürmediğimiz vapurda geçireceğimiz keyif dolu dakikaların ardından BÜYÜKADA ’ya ulaşıyoruz. Ama Faytonla ama bisikletle ama yürüyerek keşfedeceğimiz Büyükada Sokakları, Evleri, Havası ile bizleri büyüleyecek, belki de alıp bizi başka zamanlara götürecek. Vapur saatimiz geldiğinde iskelede buluşarak BÜYÜKADA ’ya veda ediyor ve keyifli bir vapur yolculuğu sonrasında iskeleye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve İSTANBUL ‘a veda ediyoruz. Kalabalığı, trafiği ve tüm yorgunluğa ragmen güzel anılarla dolu bir İSTANBUL MASALI ‘nı hafızalarımıza kaydedip, İZMİR ‘e doğru yol alıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece 5*Otel ’de Konaklama
 • Otelde Alınan Açık Büfe Sabah Kahvaltıları (2)
 • 1 Adet Otel’de Alınan Set Menü Akşam Yemeği (1)
 • 1 Adet Kumkapı’da Alınan Eğlenceli Akşam Yemeği (1)
 • Egeden Tur Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Egeden Tur Güvencesi
 • Feribot İle Geçiş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Yolda Alınan Molalar ve Öğle Yemekleri
 • Pierre Loti Teleferik
 • Boğaz’da Tekne Turu (Vakit ve İstek Dahilinde…)
 • Kumkapı’da Alınan İçecek ve İçkiler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 31 Temmuz • 27 Ağustos • 24 Eylül • 29 Ekim • 19 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  31.07.2020799.00 TL
  719.00 TL
  999.00 TL
  919.00 TL
  799.00 TL
  719.00 TL
  0 - 6 Yaş 319.00 TL
  7 - 12 Yaş 519.00 TL
  Taksitler »
  27.08.2020799.00 TL
  719.00 TL
  999.00 TL
  919.00 TL
  799.00 TL
  719.00 TL
  0 - 6 Yaş 319.00 TL
  7 - 12 Yaş 519.00 TL
  Taksitler »
  24.09.2020799.00 TL
  719.00 TL
  999.00 TL
  919.00 TL
  799.00 TL
  719.00 TL
  0 - 6 Yaş 319.00 TL
  7 - 12 Yaş 519.00 TL
  Taksitler »
  29.10.2020799.00 TL
  719.00 TL
  999.00 TL
  919.00 TL
  799.00 TL
  719.00 TL
  0 - 6 Yaş 319.00 TL
  7 - 12 Yaş 519.00 TL
  Taksitler »
  19.11.2020799.00 TL
  719.00 TL
  999.00 TL
  919.00 TL
  799.00 TL
  719.00 TL
  0 - 6 Yaş 319.00 TL
  7 - 12 Yaş 519.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Keyf-i İstanbul Turları Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri