SALDA GÖLÜ VE SAGALASSOS TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SAGALASSOS TURU

Acıgöl-Gül Heykeli-Firdevs Bey Bedesteni-Firdevs Bey Camii-Kutlubey Camii-Eğirdir Gölü-Can Ada-Yeşil Ada-Eğirdir Kalesi-Taş Medrese-Ayastefanos Kilisesi-Antoninler Çeşmesi-Roma Hamamı-Burdur Arkeoloji Müzesi

Burdur Gölü-Salda Gölü 

SAGALASSOS ANTİK KENTİ FARKI İLE

SALDA GÖLÜ FARKI İLE

5* BARİDA  HOTEL’DE KONAKLAMA FARKI İLE

 

1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 06:05 KARŞIYAKA Bostanlı İskele Önü,  06:10 KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt, 06:30  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi   06.45’da ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü), 06.50  HATAY (İnönü Cad. Susuzdede Parkı Durağı), 07:00 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü)  siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Pamukkale benzeri Traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzellikte olan, renkli sarkıt dikit ve beyaz travertenleri ile meşhur KAKLIK MAĞARASI`nı geziyoruz. Daha sonra, ACIGÖL’ü panoramik olarak görerek,   ISPARTA ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ya Gül’ü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ni görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz.. Ardından, ISPARTA merkezde serbest zaman veriyoruz. Buranın meşhur, Gül Suyu , Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra,  Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne geliyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı burada keyifle yudumladıktan sonra, ISPARTA’daki 5* BARİDA HOTELS’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, , yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor… Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi`nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız…. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak… Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’a geçiyoruz.. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR Panoramik şehir turumuzu tamamlıyarak, öğle yemeği için mola veriyoruz.  Turumuzun devamında, BURDUR GÖLÜ’nün manzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında, YARIŞLI GÖLÜ’nüde görerek, Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ne Türkiye’nin Maldivleri unvanı verilmiştir… Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam  çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR-DENİZLİ-AYDIN üzerinden uygun molalarla akşam geç saatlerde İZMİR’e varıyoruz. Bir başka EGEDEN TRAVEL gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama 1 Gece (Sabah+Akşam)

   Akşam Yemeği (Yoğunluk durumuna göre, Set Menü veya Açık Büfe)

Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

Çevre Gezileri ve İkramlar

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* Seyahat Sigortası Paketi

* Egeden Travel Güvencesi

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi

Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

* Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 12 Eylül • 31 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  12.09.2020419.00 TL
  369.00 TL
  489.00 TL
  439.00 TL
  419.00 TL
  369.00 TL
  0 - 6 Yaş 189.00 TL
  7 - 12 Yaş 289.00 TL
  Taksitler »
  31.10.2020419.00 TL
  369.00 TL
  489.00 TL
  439.00 TL
  419.00 TL
  369.00 TL
  0 - 6 Yaş 189.00 TL
  7 - 12 Yaş 289.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  SALDA GÖLÜ VE SAGALASSOS TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri