10 Kasım Atatürk`ü Anma Selanik Turu (Kavala, Meteora, İskeçe)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SELANİK

10 Kasım Atatürk’ü Anma Turu

07-10 Kasım 2019 3 Gece 3 Gün (2 Gece Konaklama)

Kavala, Selanik, Kalambaka, Meteora, Dedeağaç, İskeçe

 

 

Tur Programı

1. Gün:

1. Gün:Yolculuk [-TÜRKİYE-]

Akşam Saat 17.00 ’da ÜÇKUYULAR (Opet İstasyon Karşısı), Saat: 17.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 17.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 18.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 18.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 18.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 18.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü)  önünden siz değerli yolcularımızı alarak Edremit, Akçay, Çanakkale üzerinden iskeleye ulaşıyor ve kısa bir deniz yolculuğu yaparak Eceabat’a karşıya geçiyor ve yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

 

2. Gün:İpsala, Kavala, Selanik [-TÜRKİYE-> YUNANİSTAN-]

Sabaha karşı İpsala sınır kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra Yunanistan'a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde Kavala yakınlarında alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından KAVALA ’ya ulaşarak turumuza başlıyoruz. Yapacağımız şehir turumuzda; Kavala Kalesi, 19 yy. Neo Klasik Dönemi yapılarını, SU KEMERLERİ ’ni ve ST.NICOLA KİLİSESİ (İbrahim Paşa Camisi) ’ni panoramik olarak görme fırsatını buluyoruz. Ardından Eski Osmanlı evlerinin süslediği sokaklarda yürüyerek İMARETHANE ’yi ve KAVALALI MEHMETALİ PAŞA EVİ ’ni görüyoruz. Heykeli önünde kısa bir mola verdikten sonra EKKLISIA KIMISI THEOTOKU KİLİSESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otobüs ile yolculuğumuzu sürdürüyor ve Atamızın kendi deyimiyle; çocukluk yıllarında üvey dayısının tarlasında geçirdiği anlardan bahsederken: “Bakla tarlasında kargaları kovalardım. Tek olağanüstülüğüm var ise o da TÜRK olarak dünyaya gelmiş olmam !...” dediği LAGADAKA ’yı geçiyoruz. Küçük Mustafa Kemal’i kardeşiyle geçirdiği o anları hayalimizde canlandırırken, dönemin ve ailenin sıkıntılarını anıyoruz. Eski OSMANLI KIŞLASI ’nın hüzünlü ve garip kalmış sessiz duruşu ile kente merhaba diyerek günümüzün SELANİK ’ine ulaşıyor ve dileyen misafirlerimiz ile KALAMBAKA&METEORA için yolculuk vakti diyoruz. Tanrılar Tanrısı Zeus’un da tahtının kurulu olduğu, 2917 metrelik zirvesiyle Makedonya Bölgesi’nden Teselya Bölgesi’ne olan yolculuğumuzu sürdürerek TRIKALA üzerinden harika manzaralar eşliğinde Kalambaka’ya ulaşıyoruz. Doğa ve insanın el ele vererek yarattığı bu mucizevi mistik bir duruş gösteren METEORA, diğer bir deyişle “Tanrı’ya daha yakın Manastırlar” bölgesinde, yerden 550 metre yükseklikteki manastırları görme fırsatı buluyoruz. Dar patika yollardan geçerek, harika manzaralar eşliğinde oluşan anlarımızı objektiflerimize alarak ölümsüzleştiriyoruz. Kapadokya’yı bize hatırlatacak doğanın güzel görüntülerinin, şaşkınlık ve hayranlığımız ile birleştiği, yorucu ama bir o kadar da keyifli turumuzun ardından Selanik’e geri dönüyoruz.


3. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra şehir turumuza Yunanistan’ın en önemli yapılarından ve uğrak noktalarından birisi olan ünlü AYA DIMITRIOS KİLİSESİ ’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından zamana meydan okuyan SURLARI ile bizi büyüleyecek SELANİK KALESİ ’ne çıkıyoruz. Tüm görkemi ile izlediğimiz TERMAIKOS KÖRFEZİ ve SELANİK ’i  panoramik olarak görme imkanı yakalıyoruz. Sonrasında geçirdiği yangınlarla hayata yeniden merhaba diyen Selanik’in yangın sonrası oluşturulan yeni alanlarını görerek turumuza devam ediyoruz. ARISTOTELES ÜNİVERSİTESİ ’ni, HAMİDİYE HASTANESİ’nu, JANDARMA SÜVARİ OKULU’nuAli Rıza Efendi’nin de ebedi istirahatgahı olan ve el değiştiren sahiplerine göre isimler alan ROTANDA (Hortaç Cami, dergah, müze)’yı, Galerious’un Perslere karşı kazandığı zaferleri gösteren ZAFER TAKI’nı, HİPODROM ’u, COSMOTE ’nun da vericisi, döner kule OTE TOWER’ı görerek BEYAZ KULE ’ye gidiyoruz. BÜYÜK İSKENDER HEYKELİ ’nde bir anı fotoğrafı çektirdikten sonra, Yunan heykeltıraş Georgios Zangolopoulos tarafından 1997’de yapılan ve 997 Avrupa Kültür Başkenti olması şerefine 1997'de Selanik'e getirilen ZONGOLOPOULOS ŞEMSİYELERİ ’ne gidiyoruz. Sorasında başlasın KORDON ’da yürüyerek ARISTOTELES MEYDANI ’na gidiyoruz. Alışveriş ve kahve molası için kullanacağımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Selanik’teki otelimizde. Dileyen konuklarımız ile birlikte Yunan mutfağının enfes lezzetlerinin, müzikleri ile sunumunun yapıldığı geleneksel eğlencesi YUNAN TAVERNASI ’na gidiyoruz. (ekstra). Geceleme Selanik’teki otelimizde.


4. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından turumuzun en heyecanlı noktası olan Atamızın doğduğu eve gidiyoruz. Avluya giriş yaptıktan sonra bahçesinde bizi karşılayan, doğduğu gün Ali Rıza Efendi tarafından dikilen nar ağacına bakıp küçük Mustafa Kemal’i üzerinde oynarken, Ali Rıza Efendi’yi de ağacı dikerken hayal ederek, ATATÜRK EVİ ‘nin odalarını minnet ve saygıyla ziyaret ediyoruz. Ebediyete intikal ettiği bu günde; ATAMIZ ’ı anarak yaptığımız bu anlamlı ziyaretin ardından Osmanlı’nın derin izlerini taşıyan önemli yerleşimlerden olan İSKEÇE ’ye hareket ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Osmanlı’nın izlerine hâkim olduğu tarih kokan sokaklarını, eski OSMANLI KONAKLARI ’nı gezdikten sonra THE HOUSE OF SHADOW ’a gidiyoruz. Farklı ve değişik biz haz ile ayrılacağımız bu değişik deneyimin ardından GÜMÜLCİNE ’ye gidiyoruz. Burada Türkler’in toplantı yeri Gençler Birliği’nde demleme çay ve Türk kahvesi içtikten sonra, çarşıyı gezerek sonraki ve son durağımız olan DEDEAĞAÇ ’a gidiyoruz. Sembol yapısı FENER ’inde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Yunanistan sınır kapısı Kipi'ye ve sonrasında Türk Sınır Kapısı İpsala'ya varıyoruz. Çanakkale’de vereceğimiz moladan sonra İzmir’e geliyoruz. Alınış noktalarına bırakıldıktan sonra siz değerli misafirlerimizle bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  10 Kasım Atatürk`ü Anma Selanik Turu (Kavala, Meteora, İskeçe) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri