BURSA-ULUDAĞ TURLARI (2 Gece Konaklamalı)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

  2 GECE KONAKLAMALI  

  SÖMESTRE VE KIŞ SEZONUNA ÖZEL 

  BURSA - ULUDAĞ TURLARI  

MUDANYA-CUMALIKIZIK-ULUDAĞ-İNKAYA-BURSA-GÖLYAZI KÖYÜ-ULUABAT GÖLÜ

          Bursa’nın en güzel otellerinden biri olan,

4* TİARA  THERMAL&SPA HOTEL'DE Y.P. Konaklama Ayrıcalığı ile...       

MUHTEŞEM BİR SÖMESTRE VE KIŞ TATİLİ SİZLERİ BEKLİYOR !!!

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05:50 ÜÇKUYULAR ( Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 06:00 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak), 06:10 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 06:25 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü), 06:40 KARŞIYAKA (Anıt), 06:45 KARŞIYAKA (Yunuslar), 06:50 BOSTANLI (Bostanlı İskele-İskelenin Karşısı), 06:55 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 07:10 BORNOVA (Ege Ünv. Hastanesi önünden siz değerli misafirlerimizi alarak BURSA ’ya doğru yola çıkıyoruz. AKHİSAR ’da vereceğimiz sabah kahvaltısı (ekstra) molasının ardından ZEYTİNBAĞI ya da eski ismiyle TRİLYE ’ye ulaşıyoruz. Sokaklarını gezmeye başlıyor; sırasıyla FATİH CAMİİ ’ni (AYA TADORI), Kıbrıs Eski Cumhurbaşkanı Başpiskopos Makarios’un bu okulda eğitim aldığı TAŞ MEKTEP ’i görüyor ve kısa bir serbest zaman kullanıyoruz. Ardından MUDANYA ’ya giderek, MUDANYA MÜTAREKE EVİ MÜZESİ ’ni ziyaret ettikten sonra sivil mimarisinin güzel örnekleri olan konaklarına ve hikayelerine tanıklık ediyoruz. Daha “Bursa’nın ufak tefek taşları” diyerek yolumuza devam ediyor ve YEŞİL BURSA ’ya ulaşıyoruz. Kalbinin attığı merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü ULU CAMİİ ’ne ziyaret ettikten sonra KOZAHAN ’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz TOPHANE ’ye çıkıyor ve SAAT KULESİ ’ni, SARAY KALINTILARI ’nı, İSTİKLAL SAVAŞI ŞEHİTLERİ ANITI ’nı, ANIT AĞAÇLARI görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu OSMAN GAZİ ve oğlu ORHAN GAZİ ’nin TÜRBE ’lerini ziyaret ediyoruz. Ardından Bursa’nın şifalı sularından istifade etmek için otelimize yerleşiyor ve bu kez de termal keyfi yapıyoruz. Yorucu ama bir o kadar da keyifli günün ardından akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve konaklıyoruz.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyor ve ardından BURSA ’nın o güzel görüntüleri eşliğinde ULUDAĞ ’a çıkıyoruz. Tüm gün ULUDAĞ ‘da vakit geçirmek istemiyorsanız eğer, 2400 m² ‘lik dev alana kurulmuş otelimizin termal aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. ULUDAĞ ‘da verilecek serbest zaman içerisinde dileyen yolcularımız karın ve kayağın keyfini çıkarırken, dileyen yolcularımız da kafeteryalarda sıcak içeceklerini yudumlayabilir ve aynı zamanda kış manzaralarına şahitlik edebilirler. Serbest zaman sonrası aracımıza geçerek ULUDAĞ ’a veda ediyor ve otelimize dönerek akşam yemeği saatlerine kadar termal keyfi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve 700 yıllık bir Osmanlı köyü olan CUMALIKIZIK KÖYÜ ’ne gidiyoruz. Köyün girişindeki asırlık çınarlar bizi karşılıyorlar. Araçların giriş yapamadığı köyün sokaklarında yürümeye başlıyoruz. CİN ARALIĞI ’nı, CUMALIKIZIK CAMİİ ve HAMAMI ’nı, ZEKİYE HATUN ÇEŞMESİ ’ni ve evlerini görüyoruz. Bu şirin köyümüzdeki gezimizin sonunda CUMALIKIZIK ’tan ayrılarak geçmişe doğru yolculuk yapıyor ve ünlü MURADİYE KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Bursa’da Osmanlı sultanları tarafından en son inşa edilen külliyeyi ziyaret ederken ölüm ile yaşamı, rüya ile gerçeği, hüzün ile huzuru bir arada hissediyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’dan Cem Sultan’a, Mahidevran Sultan’dan Şehzade Orhan’a türbelerin bulunduğu sultanın kentin çekim alanını bulunduğu bölgeye almak için kurduğu külliyeyi ziyaret ediyor ve ULUABAT GÖLÜ ’ne doğru hareket ediyoruz. Anadolu’da Işık Tanrısı Apollon adına tatlı su kenarına kurulan tek kent olan GÖLYAZI KÖYÜ ’ne gidiyoruz. Yaklaşık 200 yaşındaki evleri, koruma altındaki kuşları, 733 yıllık anıt ağacıyla görülmeye değer bu küçük balıkçı kasabasını ziyaretimiz ile turumuzu sonlandırıyor ve İZMİR ’e hareket ediyoruz. Bir dahaki EGEDEN TRAVEL organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 4*TİARA TERMAL&SPA OTEL’ de 2 Gece Y.P (Sabah+Akşam Yemekleri)

Lüks Otobüslerle Ulaşım+Çevre Gezileri

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* Sigorta

* Otelde tüm noktalarda kablosuz internet mevcuttur.

* Egeden Travel Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Müze, Ören Yeri, Uludağ Milli Park Girişi

*  Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

*  Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

*  Otelde belirlenen ekstralar. Yemeklerde alınan içecekler.

*  Fizik Tedavi, Cilt Bakımı, Bitki ve Çamur Banyosu, Masajlar, Solaryum, Buhar Banyoları,

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  BURSA-ULUDAĞ TURLARI (2 Gece Konaklamalı) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri